Verilere göre 2109-nCoV ile enfekte olan kişi sayısı 40.628 olarak ifade edilirken 910 kişinin yaşamını yitirdiği belirtiliyor. Çin enfeksiyonları önlemek için robot personel kullanımına başladı.

Wuhan hayvan pazarından kaynaklandığı düşünülen ve tüm dünyada çeşitli endişelere ve tartışmalara sebep olan 2019 -nCoV coronavirüs salgını sebebiyle Çin, hastanelerinde robot personel kullanımına başladı. Robot kullanımından önce 20 sağlık personelinin hastalardan enfeksiyon kaptığı belirtiliyor.

Bir Çin hastanesi yapay zeka ile güçlendirilmiş ve koronavirüs hastalarının tedavisine yardımcı olmak için kendilerini dezenfekte edebilen iki robot kullanmaya başladı.

Robotların hastalara ilaç ile yiyecek dağıttığı, yatak çarşaflarını ve çöpleri topladığı, odaları dezenfekte ettiği belirtilmekle birlikte robotlar sayesinde enfeksiyon bulaşının büyük ölçüde önleneceği düşünülüyor. Yetkililere göre, otomatik sürüş ve otomatik şarj makinelerinin kullanımı, sağlık görevlilerinin iş yükünü azaltabilir ve çapraz enfeksiyon risklerini azaltabilir.

Yeni Personelleri videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *